Menu

Blog

Drevený altánok alebo domček pre deti? Tipy, ako si zariadiť záhradu

Nielen interiér vášho príbytku si zaslúži kopec pozornosť, prepracované detaily a útulné zariadenie. Rovnakú pozornosť, akú venujete vnútornému vybaveniu domu doprajte i exteriéru - vašej záhrade. Na trhu dostanete rôznorodé záhradné doplnky, výber je len na vás. Čoraz populárnejšie sa stáva vnímať záhradu ako druhý obytný priestor, ktorý svoje využitie nachádza najmä v lete, cez skorú jeseň a neskoršiu jar.

Kvalitné záhradné domčeky? Takto ich spoznáte

Pustili ste sa na cestu hľadania kvalitného záhradného domčeka, ktorý vám vydrží dlhé roky a bude si vyžadovať minimálne náklady na servis a udržiavanie? Neľahká úloha, a práve preto sme sa rozhodli zdieľať naše skúsenosti a otvoriť menšiu článkovú debatu o tom, ako môžeme spoznať kvalitný záhradný domček.

Zrub-nezrub

Čo si predstavíte pod pojmom: dom z dreva?

Prečo by ste sa mali rozhodnúť pre nízkoenergetický dom?

Aké domy sa považujú za nízkoenergetické? Koľko môžete pri nizkoenergetickom dome ušetriť na energiách? To a omnoho viac sa dozviete v nasledujúcom článku, ktorý sa komplexne pozerá na tento typ bývania.

Konštrukčné systémy drevodomov

Drevo má mnoho výnimočných vlastností, ktoré z neho robia správnu voľbu pri stavbe domu. Dozviete sa, aké typy konštrukcií sa pri stavbe drevodomu využívajú a aké sú ich vlastnosti.

Mýty o drevodomoch

Najčastejšie opakovanými mýtmi o drevodomoch sú tvrdenia o provizórnosti konštrukcie, nízkej životnosti, zlej odolnosti proti požiaru, či vplyvom počasia.